Login

OPEN SHOW 2021

Judge - Jackie Tune (Rottalma)

 

BEST IN SHOW - Starvon Binit Sinit Dunit with Kirkholme

RESERVE BEST IN SHOW - Tanellis Bloomin William

BEST PUPPY IN SHOW - Westorps Wild Thing to Pepperthyme TAF NAF

BEST VETERAN IN SHOW - Ch IR Ch Eriksfjord Chilled Bunny for Jarlalfvin

 

VETERAN DOG (1:1)  

1st Ch IR Ch Eriksfjord Chilled Bunny for Jarlalfvin

MINOR PUPPY DOG (0:0)

PUPPY DOG (1:1)

1st Westorps Wild Thing to Pepperthyme TAF NAF

JUNIOR DOG (2:2)

1st Ohanaway Having a Blast at Mackjama

2nd Ohanaway Basket Case

GRADUATE DOG (0:0)

POST GRAD DOG (3:2)

1st Frau Fortuna Aslan (IMP FIN)

2nd Eriksfjord Kairissimo

LIMIT DOG (1:1)

1st Tanellis Bloomin William 

OPEN DOG  (4:4)

1st Ch Starvon All Eyes on Me at Valltineya

2nd Starvon Dark Knight at Valltineya

3rd Galerita Goji Berrie

4th Mystarz Muzik Maestro of Vallholme

Best Dog - Ch Starvon All Eyes on Me at Valltineya

Reserve Best DogTanellis Bloomin William

Best Puppy Dog - Westorps Wild Thing to Pepperthyme TAF NAF

Best Veteran Dog - Ch IR Ch Eriksfjord Chilled Bunny for Jarlalfvin

 

VETERAN BITCH  (2:2)

1st Ch IR Ch Eriksfjord Magik Bean

2nd Ch Candace Sea of Dreams at Trykeira 

MINOR PUPPY BITCH  (0:0)

PUPPY BITCH  (1:1)

1st Galerita Northern Star of Vallholme

JUNIOR BITCH  (2:2)

1st Ohanaway Shes a Rebel

2nd Tanellis Coral Bellissima Del Valltineya

GRADUATE BITCH  (2:2)

1st Bowkol Akasha Fire

2nd Rusern Hildeberg

POST GRAD BITCH  (2:1)

1st Rusern Hildeberg

LIMIT BITCH  (4:3)

1st Chipsmakers Que Sera Sera at Thorjakker (IMP SWE)

2nd Starvon Deja Vu

3rd Rusern Hildeberg 

OPEN BITCH  (5:4)

1st Starvon Binit Sinit Dunit with Kirkholme

2nd Trykeira Daleesha

3rd Eriksfjord Celestial Charm

4th Rusern Hildeberg

Best Bitch - Starvon Binit Sinit Dunit with Kirkholme

Reserve Bitch - Ohanaway Shes a Rebel

Best Puppy Bitch - Galerita Northern Star of Vallholme

Best Vetran Bitch - Ch IR Ch Eriksfjord Magik Bean

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

SPECIAL AWARD CLASSES

Judge - N/A

 

SPECIAL JUNIOR COMBINED  (0:0)

SPECIAL POSTGRAD COMBINED  (0:0)

SPECIAL OPEN COMBINED  (0:0)

 

 

 

 

sitemap | cookie policy | privacy policy | accessibility statement